יהלומים להשקעה

חושבים לקנות יהלומים להשקעה? כאן מתחילים.

ריכזנו בשבילכם את כל המידע החשוב על מנת לדעת איפה מתחילים, כיצד ומה צריך לדעת…

מאירה וייסברג – כתבה על השקעה ביהלומים:

פופולריות היהלום

יהלומים יכולים להיחשב כהשקעה במקרים מסוימים, אך הם אינם נכס השקעה מסורתי כמו מניות, אג"ח או נדל"ן. יהלומים אינם מניבים הכנסה או מייצרים תזרים מזומנים כלשהו, ​​והם נתונים לתנודות ערך .

יתרון פוטנציאלי אחד של השקעה ביהלומים הוא שהם נכס מוחשי שאתה יכול להחזיק ולגעת בו, מה שעשוי להיות מושך אנשים מסוימים. יהלומים יכולים להיות השקעה טובה גם אם אתה מאמין שהביקוש ליהלומים יגדל עם הזמן ושהערך של היהלומים שלך יעלה בהתאם.

עם זאת, ישנם גם מספר סיכונים שיש לקחת בחשבון בעת ​​השקעה ביהלומים. שוק היהלומים יכול להיות תנודתי ונתון לתנודות בהיצע ובביקוש, וקשה להעריך במדויק את ערכו של יהלום. בנוסף, יהלומים יכולים להיות יקרים לאחסון ולבטח, מה שיכול להוסיף לעלות הכוללת של בעלותם.

חשוב לשקול היטב את הסיכונים והתשואות הפוטנציאליים של השקעה ביהלומים לפני קבלת החלטה. זה עשוי להיות מועיל לדבר עם יועץ פיננסי או איש מקצוע בתעשיית היהלומים כדי לקבל הבנה טובה יותר של הסיכונים והתגמולים הפוטנציאליים של השקעה ביהלומים.

 

צפי לעתיד: מחירי היהלומים צפויים לעלות בעשור הקרוב

על פי דו״ח של Rapaport USA עולה כי במשך 10 שנים היו יהלומים בגדלים של 1 קרט המתכות היקרות היחידות שמחירן לא סבל מתנודות קיצוניות ורשם עליות מתונות ועקביות ומחירם של יהלומי 3 קרט בצבע F-VVS2  (רמת ניקיון/Clarity) טיפס בעשרים השנים האחרונות ב-140%.
מחקרים אחרים שצוטטו ברפפורט ניבאו ״עליה משמעותית במחירי היהלומים בעשור הקרוב!״. עלייה זו צפויה להגיע בעקבות מגמות חיוביות בהיצע ובביקוש ליהלומים במיוחד באסיה, בעיקר בסין ובהודו. מדינות מתפתחות אלו צומחות במהירות ומגמת רכישת היהלומים – שרושמת גם היא נתונים חיוביים – מובילה לעלייה במחירי היהלומים בעולם.

אם כך, אומנם היהלומים לא-חסינים לירידות מחירים באופן אבסולוטי, אך שום דבר לא יכול להבטיח שיחזיק את ערכו ואף יעלה לנצח. היהלומים, בדיוק כמו קשיחותם, נותנים רושם שהם ללא ספק עמידים לטווח ארוך יותר מרוב השוק.
"יהלומים הם לנצח" היא אולי הקלישאה הכי מוכרת בתעשייה, אבל כמו רבות אחרות, יש לה סיבה:
לא סביר שיהלום ייפגם אי-פעם, יסבול מקורוזיה או חלודה, או מישנה את צבעו הטבעי.
לכן, כמו צורתו – סביר שישמור על ערכו ואף יעלה.

על כל זה נוסיף את העובדה שמכרות היהלומים בעולם כבר מתרוקנים. למרות השקעות בגבהים של עשרות מיליארדי דולרים בעשורים האחרונים למצוא עוד – התגלו רק מרבצים קטנים יחסית. יחד עם הביקוש המתגבר ועולה – אלו הם לא מרבצים שיחזיקו הרבה זמן…

מכרזים ומכירות שהתקיימו בשנים האחרונות, הוכיחו את ערכם הכספי של יהלומים באמצעות שבירת שיאי-מחירים קודמים ומיצבו את עצמם לא רק כבטוחים יותר, אלא גם כבעלי פוטנציאל רווח גדול יותר מסחורות אחרות.

השקעות ביהלומים – סקר שוק

בדיוק כמו רכב: לא נקנה יהלום ממישהו בלי הוכחת בעלות ולפני בדיקה מעמיקה במוסך מורשה.
לא כל יהלום מתאים להשקעה וחשוב לבחור אחד שהערך שלו נשמר לשנים, ושניתן למכור או לשדרג אותו בקלות. יהלומים שמיועדים להשקעה הם יהלומים באיכויות גבוהות, בעלי תעודה ממעבדה. המכון הגמולוגי האמריקאי (GIA) הוא הגוף המוכר ביותר שמקנה תעודות אלה.

לאחרונה השיק גם אתר "רפפורט" תעודות יהלומים להשקעה אשר נקראות תעודות IDR (Rapaport Investment Diamond Certificate) אשר מגיעות עם הבטחה ליהלומים באיכויות גבוהות.
לדברי רפפורט, התעודות החדשות יוענקו רק לאבנים עגולות בצבעים ספציפיים (D-H),  בדרגת ניקיון ראויה(IF-VS2) ורק מקראט של 0.5 קרט ומעלה. בנוסף, עליהם להיות בעלי תעודת GIA בציונים גבוהים.

בדרגות הגבוהות ביותר; אם אתם מעדיפים את היהלומים שלכם ורודים, כחולים או צהובים – יכול להיות שתמצאו את מבוקשכם דווקא בבתי המכירות הפומביות הגדולים, אם כי עבורם תצטרכו להיפרד מכמה מיליוני דולרים בעוד השקעה ביהלומים חסרי צבע או לבנים יכולה לעמוד עד עשרות אלפי דולרים בלבד.

 

עדיין מתלבטים אם להשקיע ביהלום?

השימוש ביהלומים ככלי השקעה וגידור פיננסי גדל במהירות בשנים האחרונות, אך לא רק שיקולים כלכליים מניעים את הבחירה: יהלומים הם נכס קטן שאינו תופס מקום, הם קלים להעברה ולשינוע – ואף ניתן לפנות לשירותי יהלומן מומחה אשר יספק גם שירותי אחסון, שמירה וביטוח כחלק מהעסקה. זאת במידה ולא תרצו להשתמש בכספת.
החומר הכי חזק על פני כדור הארץ, או בשמו המוכר "יהלום", מאפשר למשקיעים גם להשתמש בו וליהנות מהימצאותו ביומיום. שלא כמו ניירות ערך, מניות או דירה להשקעה – מדובר באמצעי השקעה יפייפה שניתן לענוד, להרגיש, ליהנות ממנו ואף להחזיק בו בתחושת ביטחון.

 

אז איך עושים את זה בפועל? איך משקיעים ביהלומים?
קודם כל, פונים ליהלומן מקצועי בעל ניסיון…

לייעוץ בנושאי יהלומים והשקעות – השאירו פרטים כאן 😊